آدمک هوشمند

آدمک هوشمند چیست و به چه منظور استفاده می‌شود؟

آدمک هوشمند ماکتی مشابه انسان است که با نمایش های خاص گرافیکی توانایی گفتگو به صورت زنده با مخاطب به چندین زبان (فارسی- انگلیسی- عربی- فرانسه) را دارد.

آدمک های هوشمند شیوه ای نوین برای منتقل کردن پیام به مشتریان یک فروشگاه و یا مهمانان یک هتل و یا در برخی مکان ها به عنوان یک جانشین برای نیروی کاری تان است.

آدمک هوشمند

در کنار این ادمک های مجازی یک مانیتور که به طریق لمسی می توان با ان کار کرد وجود دارد که در حافظه آن سوالاتی از قبل تعریف شده مطابق با سفارش مشتری جوابدهی شده است . ادمک هوشمند علاوه بر اینکه توضیحاتی را به مشتری ارائه می دهد یلکه بعد از کلیک بر روی یکی از سوالات به مشتری خوشامد گفته و سوال مطرح شده را پاسخ می دهد.

آدمک هوشمند

آدمک های هوشمند چگونه ساخته می شوند؟

از لحاظ شکل ظاهری آدمک های هوشمند شبیه به یک انسان حقیقی با سایز و اندازه های واقعی هستند . قسمت فیزیکی ادمک مجازی در واقع نوعی ماده جامد و شفاف ( پلکسی) با روکش فویل نانو است که دقیقا مطابق با جسم بدن انشان طراحی شده و به شکل ددقیقی برش خورده است.

آدمک های هوشمند  مطابق با انچه که مد نظر شما است پیامی را در هر زمینه ای که بخواهید اعم از آموزشی- اطلاع رسانی- سرگرمی و … را انتقال می دهد . در بخش متحرک طریقه عملکرد این آدمک های مجازی به این صورت است که در یک کارگاه هنری از شخص مدنظر شما در حال بیان توضیحاتی که شما می خواهید فیلمبرداری می کند از سوی دیگر ماکت همان شخصی که در حال بیان توضیحات است در همان حالت ، بر روی یک صفحه مخصوص به نام پلکسی منتقل و سپس بریده می شود و در مرحله بعد یک فویل نانو را بر روی ان می چسبانند و به وسیله یک ویدیو تصاویر بر روی فویل صفحه پلکسی انتقال داده می شود و اینطور به نظر می آید که یک شخص واقعی در حال ارائه و صحبت کردن است.

آدمک هوشمند

آدمک مجازی هوشمند تا محدوده زمانی که تعریف کرده ایداین توانایی را دارد که مثل یک انسان اطلاعات مورد نیاز را به بهترین و مناسب ترین شیوه به مخاطب ارائه دهد و این فرایند را بدون درنگ و با بالاترین کیفیت ادامه دهد که دیگر احتیاجی به به کارگیری نیروی انسانی نمی باشد .

برای چه کسب و کارهایی می توان از ادمک هوشمند استفاده کرد؟

در جواب این سواله با صراحت تمام می توان گفت همه کسب و کارها. به عنوان مثال می توان برخی از موارد استفاده از ادمک مجازی را نام برد:

 • شرکت های تولیدی می توانند از ادمک هوشمند برای معرفی محصولات جدید استفاده کنند.
 • جهت معرفی خدمات در رابطه با کارهایی که شرکت های خدماتی انجام می دهند.
 • استفاده برای خوش امد گویی به میهمانان در مکان هایی مانند تالارها-هتل ها و…
 • استفاده به عنوان راهنما در اماکن اداری – بیمارستان و فرودگاه و مکان هایی مانند این ها.

کاربردهای آدمک هوشمند در چه مکان هایی می باشد؟

از این ادمک هوشمند با تکنولوژی ویژه ای که در طراحی و ساخت ان به کار رفته می توان در محیط های مختلفی استفاده کرد از جمله :

 • دستیار پزشک
 • راهنمای زائرین
 • راهنمای مهمانان هتل
 • راهنمای مشتریان در مراکز خرید
 • راهنمای بازدیدکنندگان موزه
 • راهنمای پروژه های عمرانی
 • از این تکنولوژی می توان برای خوشامد گویی در بسیاری از مکان ها استفاده کرد.
آدمک هوشمند

پس با توجه به مطالبی که گفتیم می بایست ابتدا اطلاعاتی کامل و دقیق با کیفیت بالا در مورد کسب و کار که می خواهید جمع اوری نموده و سپس شخصی که، بهتر است از لحاظ شکل ظاهری مرتب و خوش سیما باشد به شیوه ای مناسب آن اطلاعات را بیان نماید.

مزایای استفاده از آدمک های هوشمند مجازی:

معمولا استفاده از روش های جدید تبلیغاتی مطابق با تکنولوژی روز راهی برای پیشرفت بسیاری از شرکت ها بوده است . آدمک های هوشمند مجازی نیز همه ویژگی های مورد نیاز برای جلب توجه یک تبلیغ تاثیرگذار را دارد :

 • مدرن بودن، دارای جذابیت و کارایی
 • عدم نیاز به نیروی انسانی
 • ارائه بدون ایراد و جامع اطلاعات متنی به مخاطب
 • توانایی استفاده در کل شبانه روز
 • توانایی برقراری ارتباط با مخاطب
آدمک هوشمند

انواع ادمک های هوشمند با شکل ظاهری متفاوت و کاربردهایشان :

ارائه دهنگان مجازی: این نوع از ادمک های مجازی وظیفه یک راهنما را در انتقال اطلاعات مورد نظر شرکت یا سازمان را دارند . به عنوان مثال در یک یک نمایشگاه می تاند اطلاعات مورد نظر درباره محصولات غرفه ها را به مشتریان ارائه دهد.

آدمک های مجازی به صورت کاریکاتور

شخصیت های کارتونی پرطرفدار کودکان شگرد جالب و جذابی است. به عنوان مثال در مکان های تفریحی ، شهربازی ها و… برای عرصه و انتقال بعضی اطلاعات که مورد نظر است بسیار تاثیرگذار است

آدمک های مجازی سازمانی

آدمک هوشمند می تواند متناسب با شکل ظاهری کارکنان یک ارگان سازمانی باشد مثلا می تواند یک افسر راهنمایی رانندگی در اداره خود ، یک پرستار در بیمارستان و… باشد.

پس چنین می توان نتیجه گرفته که یک ادمک هوشمند مجازی می تواند در هر زمینه ای بسیار کاربردی باشد.

روند پروژه‌های مهان