سیستم های تاچ اسکرین

سیستم های تاچ اسکرین چیست و چگونه ساخته می‌شود؟

سیستم های زیادی در دنیای فناوری اطلاعات در حال تولید هستند که هدف اصلی آن ها بر قراری ارتباط با مخاطب است، یکی از این سیستم ها سیستم تاچ اسکرین است، در واقع سیستم تاچ اسکرین سیستمی است که دارای ویژگی تاچ اسکرین می باشد، تاچ اسکرین همان نمایشگر لمسی است که ارتباط مؤثر و ساده ای را برای مخاطب فراهم می کند.

سیستم تاچ اسکرین سعی دارد با استفاده از تکنولوژی صفحه نمایش لمسی بیشترین تأثیر را در ارتباط با مخاطب برقرار نماید و از طریق این ارتباط به جذب مخاطب برای گسترش فناوری و اشاعه آن در اکثر زمینه های زندگی اقدام نموده است.

سیستم تاچ اسکرین با قابلیت لمسی کاربری بسیار ساده ای ایجاد کرده است، هر فردی از طریق یک روش لمسی به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم با قلم های نوری می تواند این تکنولوژی را مورد استفاده قرار دهد.

سیستم‌های تاچ اسکرین

کاربرد سیستم تاچ اسکرین

امروزه مکان هایی همچون بانک ها مجهز به سیستم تاچ اسکرین هستند زیرا با این سیستم بسیاری از مشتریان بانک ها می توانند ارتباط مؤثرتری با بانک برقرار نمایند و به نوعی ارتباط با مشتری از طریق سیستم تاچ اسکرین میسر می شود.

علاوه بر بانک ها، سیستم تاچ اسکرین در تمام مکان های آموزشی نیز استفاده می شود، منظور از مکان های آموزشی،  مدارس، دانشگاه ها، سالن های کنفرانس ادارات، مراکز آموزشی و پژوهشی و هر مکان دیگر که با آموزش سر و کار دارد می تواند از تکنولوژی پیشرفته سیستم تاچ اسکرین استفاده نماید.

سیستم تاچ اسکرین
کاربرد سیستم تاچ اسکرین

امکانات نمایشگر لمسی  

نمایشگر لمسی  بر اساس ویژگی های خاص خود، قابلیت ها و امکاناتی را نیز با توجه به مدل آن داراست، از این رو برخی از این قابلیت ها به عنوان پارامتر های اصلی این نمایشگر به کار می رود و برخی به صورت جزئی تر استفاده می شود.

به عنوان مثال مقدار رزولوشن گرافیک برای یک صفحه نمایش لمسی بسیار اهمیت دارد، هر اندازه رزولوشن تصویر نمایشگر بیشتر باشد شفافیت نمایش و وضوح تصویر در آن بالا است، و در غیر این صورت ممکن است کارایی نمایشگر لمسی  به شدت کاهش یابد.

در نمایشگر های لمسی وجود محافظ های برق در داخل مانیتورینگ دستگاه باعث شده تا خرابی صفحه نمایش به وجود نیاید، علاوه بر محافظ های داخلی از پاور به همراه برد های داخلی نیز استفاده می شود تا در صورت قطعی برق به صورت ناگهانی نمایشگر آسیب نبیند. امکان نصب برنامه ها، قلم های الکترونیکی و ارتباط باشبکه های اجتماعی نیز یکی دیگر از قابلیت های نمایشگر لمسی  است.

نمایشگر لمسی

یکی از تکنیک های نزدیک به سیستم تاچ اسکرین، نمایشگر لمسی  است که یک نوع از صفحات مانیتوری تاچ اسکرین است که کاربرد مشابه با آن را دارد و برای برقراری ارتباط به صورت ساده با قابلیت جذاب بصری با مخاطب به کار می رود.

ویژگی نمایشگر لمسی

برای تشخیص بهتر نمایشگر لمسی  سعی داریم تا ویژگی های آن را به طور کامل بیان کنیم تا بتوان در جهت استفاده درست آن گام برداشت، یکی از ویژگی های این نمایشگر مربوط به سایر آن می شود، باید بدانید که سایز تولید نمایشگر مذکور بر حسب اینچ است و از سایز 55 اینچ، 65 اینچ، 75 اینچ، 86 اینچ و نیز 100 اینچ تشکیل شده است، سایز را با توجه به مکان نصب باید انتخاب نمود، به عنوان مثال برای یک مکان بزرگ بهتر است سایز 100 را برگزینید و در مکان مورد نظر نصب نمایید.

ویژگی بعدی دیگر که در مانیتور های لمسی تعبیه شده است گرید تولیدی آن است، هر چه قدر اندازه گرید از اولین و برترین گرید فاصله داشته باشد کیفیت پایین تری دارد و بالعکس گرید بالا یعنی گرید A برای نمایشگر لمسی  به معنای بالا بودن کیفیت محصول این نمایشگر است، گرید های بعد از A در درجات بعدی 2، 3 و بعد از آن قرار دارند.

ویژگی مهم و کاربردی نمایشگر لمسی  نوع سیستم عامل، تعداد ورودی، تعداد خروجی و تعداد پورت های آن است، باید بدانید در صورت داشتن تعداد بیشتر تعداد پورت یا ورودی و خروجی می توان به کیفیت بهتر این نمایشگر اشاره نمود، به طور معمول سیستم عامل های اندورید یا ویندوز در نمایشگر های لمسی بیشتر دیده می شود و پورت های VGA،DP و AV بیش از سایر پورت ها اهمیت دارد. ورودی HDMI1 تا HDMI3 نیز در خصوص تعداد ورودی ها قابلیت بیشتری دارند.

در میان ویژگی های این تکنولوژی ، نمایشگری که شیشه نشکن داشته و برای محافظت آن از تکنیک خاصی استفاده شود می تواند یک نمایشگر ایده آل باشد، زیرا در صورت استفاده مکرر دست روی صفحه آن باید حفاظت از شیشه نمایشگر لمسی  باید انجام گرفته باشد.

نمایشگر لمسی

روند پروژه‌های مهان