فیلم صنعتی

یکی از رسانه های تبلیغاتی فیلم صنعتی است، این فیلم به تیزر صنعتی نیز شناخته شده است و برای تبلیغ در زمینه صنعت از آن استفاده می شود، در حقیقت می توان گفت که فیلم صنعتی یکی از راه های معرفی کارخانه با محصولات تولیدی آن است که در یک فیلم کوتاه می توان آن را معرفی کرد.

زمانی که فیلم صنعتی در حال پخش است شناسایی نام کارخانه، لوگوی محصولات تولیدی کارخانه به همراه انواع محصولات آن راه کار جالبی برای نمایش کارخانه با محصولاتش در یک بازه زمانی کوتاه از طریق پخش ویدئو تصویر است.

ساخت فیلم صنعتی

اهمیت فیلم صنعتی تا آن جا خواهد بود که مدیران کارخانه ها و مراکز تولیدی و صنعتی برای معرفی محصولات خود حاضر به پرداخت هزینه ساخت فیلم صنعتی هستند زیرا می دانند در قبال هزینه پرداختی می توانند سهم فروش خود را در بازار اقتصاد محصول افزایش دهند.

ساخت فیلم صنعتی به صورت یک تیزر تبلیغاتی برای معرفی محصول صنعتی است که مراحل آن می تواند کلیپ تبلیغاتی از کارخانه تولیدی به همراه محصولات تولیدی آن باشد که روی یک لوح فشرده با برچسب لوگوی محصول کارخانه در مکان هایی چون نمایشگاه ها، نمایندگی ها و فروشگاه های محصول برای اطلاع عموم افراد توزیع و نشر می یابد به عنوان مثال کارخانه های بزرگ صنعتی در داخل ایران نیز از روش ساخت فیلم صنعتی استفاده می کنند و به این طریق آینده سرمایه گذاری و ثروت اندوزی کارخانه تولیدی خود را تضمین می کنند.

جذابیت فیلم صنعتی

فیلم صنعتی یک راهکار عالی برای جذب مشتری صنعتی است منظور از این عبارت آن است که یک فیلم صنعتی با داشتن برخی جذابیت ها می تواند یک تیزر مناسب و مطلوب برای تبلیغ صنعت باشد در واقع زمانی که مشتری وقت خود را به مشاهده فیلم صنعتی اختصاص می دهد انتظار دارد برخی پارامتر های مهم صنعتی را پوشش دهد که عبارت هستند از:

 • مشتری انتظار دارد آن چه فیلم صنعتی برای تبلیغ محصول صنعتی یک کارخانه تولیدی به نمایش گذاشته باشد در راستای شکل گیری خط فرآیند تولید آن محصول در کارخانه تولیدی و صنعتی باشد.
 • در فیلم صنعتی باید نظارت و کنترل کیفی محصول یا محصولات کارخانه تولیدی به خوبی تبلیغ شده باشد.
 • فیلم صنعتی کارخانه تولیدی برای تبلیغ محصول خود باید بتواند مهارت و تخصص نیرو های کاری خود را به نمایش بگذارد.
 • در فیلم صنعتی بهتر است ساختار اصلی و اداری محیط کار به خوبی نمایش داده شود بدین ترتیب می توان دریافت که وجود بخش اداری و مدیران برای ارائه راهکار های صنعتی و منشور اجرایی لازم می باشد.
 • در فیلم صنعتی برای تبلیغ کارخانه یا شرکت تولیدی و صنعتی بهتر است بخش هایی را به تبلیغ واحد های تولید اختصاص داد.
 • در محتوای فیلم صنعتی چنانچه بتوان نحوه تولید، توزیع و پروسه بازاریابی محصول را نیز ارائه نمود می توان به جرأت گفت که یک فیلم صنعتی پر محتوا و کامل برای تبلیغ محصول تولید شده است.
 • در فیلم صنعتی می توان فیلم های کوتاهی را در زمان برخورد با مشتری حین خرید محصول شرکت یا کارخانه مورد نظر نمایش داد، در حقیقت این امر باعث می شود تا مشتری حس اعتماد و اطمینان بیشتری به تولیدات شرکت یا کارخانه صنعتی داشته باشد.
 • نکته بسیار مهم و جالب دیگری که می تواند به جذابیت های یک فیلم صنعتی کمک کند مربوط به چرخه رقابتی محصول در برابر شرکت ها و کارخانه های مشابه است، در همین راستا مزایای رقابتی در فیلم صنعتی نمایش داده می شود.

جذابیت های بیان شده در فیلم صنعتی برای ارائه بهتر محصول و افزایش سهم فروش برای رسیدن به نقطه هدف سرمایه گذاری و کسب ثروت یک نیاز مهم و ضروری به شمار می آید.

پارامتر ساخت فیلم صنعتی

برای داشتن اثر بخشی بیشتر تیزر یا فیلم صنعتی برخی نکات به عنوان عوامل تأثیر گذار در ساخت فیلم صنعتی عبارت هستند از:

 • برای تولید فیلم صنعتی توصیه می شود از تجربه و تخصص نیروی ماهر و با تجربه در تبلیغ استفاده شود در واقع هنر این گروه تبلیغاتی برای دریافت نتیجه مطلوب توصیه می شود.
 • در ساخت فیلم صنعتی باید از روش های خلاقانه برای ایده پردازی به مخاطب نقش آفرینی محصول را به بهترین شیوه بیان نمود.
 • در ساخت فیلم صنعتی باید بتوان پیام اصلی تبلیغ را با خلاقیت و کیفیت بالا به مخاطب انتقال داد.
 • برای ساخت فیلم صنعتی بهتر است از تجهیزات مدرن و به روز شده برای نور پردازی های صحنه های فیلم صنعتی استفاده نمود.
 • بهره گیری از تیم متخصص و حرفه ای در ساخت فیلم تبلیغاتی برای ساخت یک فیلم صنعتی بسیار جذابیک ضرورت مهم به شمار می آید.
 • جهت بهتر شدن فرآیند ساخت فیلم صنعتی می توان مونتاژ های حرفه ای به همراه افکت های ویژه را مورد استفاده قرار داد.