ساخت انیمیشن تبلیغاتی

انیمیشن چیست و چگونه ساخته می‌شود؟

انیمیشن یا متحرک سازی یکی از دیگر از موارد تبلیغاتی به شمار می رود که مخاطبان و علاقه مندان زیادی نیز دارد، در ساخت انیمشن نیاز است تا هنر خود را به نمایش گذاشته و در یک ویدئوی یک دقیقه ای پیام اصلی تبلیغ در انیمیشن را بیان کرد.

ساخت انیمیشن نیاز به برنامه های انیمیشن ساز دارد که امروزه تعداد زیادی از برنامه های انیمیشن ساز وجود دارد نوع حرفه ای و حتی آنلاین آن می تواند نیاز هر کاربری را تا حد مورد نیاز پوشش دهد، دقت داشته باشید در برنامه های حرفه ای انیمیشن نیاز به دانش کامپیوتری در زمینه انیمیشن وجود دارد ولی در برنامه های آنلاین ساخت انیمیشن با یک دانش مختصر نیز می توان انیمیشن مطلوبی را ساخت.

مفهوم کلی ساخت انیمیشن آن است که تصاویر ثابت در کنار یکدیگر با تغییر جزئی در طول زمان بتوانند دستخوش تحولاتی شده و تصاویر متحرک را ایجاد نمایند به عنوان مثال زمانی که در سایت های اینترنتی محتوای محصول درج می شود مخاطبانی که به صورت واقعی قصد خرید محصول را دارند به خواندن مطالب می پردازند اما سایر مخاطبان که به صورت سرسری وارد سایت محصولات شما شده اند تنها با دیدن انیمیشن های جذاب و کوتاه، جذب می شوند.

انیمیشن سازی

استفاده از انیمیشن برای تبلیغات

توجه داشته باشید تکنیک ساخت انیمیشن به موارد متعددی نیاز دارد که در صورت جمع بندی آن تکنیک ها می توان امیدوار بود که محصول انیمیشن تولید شده یک محصول کاربر پسند است همچنین زمانی که با انیمیشن قصد دارید به برند سازی محتوای سایت خود بپردازید باید بتوانید انیمیشن کوتاه تولید شده را علاوه بر سایت اینترنتی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی انتشار دهید.

با روشی که در فوق به آن اشاره شد می توانید تعداد مخاطبین خود را افزایش داده و محتوای اصلی پیام محصولات و برند خود را با بهترین شیوه به اطلاع مخاطبان برسانید در واقع قدرت انتقال پیام به شیوه مؤثر و از طریق ساخت انیمیشن در دنیای امروز به یک هنر بازاریابی تبدیل شده است که نباید نسبت به آن غافل بود.

ساخت انیمیشن

نرم‌افزارهای ساخت انیمیشن

برای آگاهی از نحوه ساخت انیمیشن همین نکته کافی است که با استفاده از نرم افزار های ساخت انیمیشن می توان به ساخت انیمیشن مشغول شد، طبق این تعریف می توان گفت حتی خانم های خانه دار و علاقه مند به هنر انیمیشن می توانند با دانش مختصر وارد سایت های اینترنتی آنلاین ساخت انیمیشن شده و به جلوه گری هنر مورد علاقه خود بپردازند.

به صورت پیشرفته برخی برنامه های حرفه ای برای ساخت انیمیشن وجود دارد که توصیه می شود در صورتی که علاقه مند به کارهای هنری و انیمیشنی هستید، یکی از نرم افزار های مایا، تری دی مکس، بلندر، لومیون و غیره را بیاموزید و از امکانات برنامه های انیمیشن سازی نهایت استفاده را ببرید و اهداف تبلیغاتی خود را به تحقق برسانید.

ساخت انیمیشن

انیمیشن سازی

واژه انیمیشن سازی بر گرفته از انیمیشن است و زمانی کاربرد خود را نشان می دهد که اهداف تعیین شده در انیمیشن سازی به خوبی تأمین شود به عنوان مثال با انیمیشن سازی برای یک برند تجاری می توان محصول آن شرکت یا کارخانه را با انیمیشن تبلیغ نمود.

در واقع این شیوه راهی برای معرفی برند تجاری مورد نظر است و در صورتی که این انیمیشن بتواند در زمان بسیار کوتاه و کمتر از یک دقیقه پیام اصلی تبلیغ برند را اعلام نماید، یک انیمیشن سازی موفقیت آمیز انجام شده است که بسیار مطلوب و مورد پسند خواهد بود.

در  انیمشن سازی می تواند برندینگ محصولات خود را با شیوه مؤثر و کار آمد به مصرف کنندگان محصول خود اطلاع دهید و از این طریق برای مشتریان خود قدرت انتخاب برتر، بیش تر و آسان تری را فراهم آورید.

ساخت انیمیشن

کیفیت انیمیشن سازی

برای افزایش کیفیت انیمیشن سازی یک نکته بسیار مهم وجود دارد که جذابیت یک فیلم کوتاه اگر به صورت دو بعدی یا چند بعدی باشد بسیار بهتر است و مخاطبین بیشتری را برای مشاهده آن به تماشا وا می دارد.

نکته مهم بعدی آن است که از انواع تصاویر و ویدئو های تبلیغاتی در انیمیشن سازی محصول خود استفاده نمایید زیرا این شیوه باعث می شود تا حالات ارگانیک و سیکل های حرکتی طبیعی تر شده و برای مخاطب شگفت آور باشد.

نکته مهم بعدی زمان ساخت انیمیشن است، چنانچه این زمان کوتاه باشد اما تصاویر و ویدئو های آن بتواند پیام اصلی انیمیشن را به مخاطب القا نماید تأثیر گذاری انیمیشن سازی در حد بسیار بالایی انجام شده است و کاملاً توصیه می شود.

روند پروژه‌های مهان