هرم هولوگرافیک

هرم هولوگرافیک چیست و چگونه ساخته می‌شود؟

به هرم هولو گرافیک «هرم هولو گراف» هم گفته می شود، هرم هولو گرافیک هرمی است که بیننده را به توهم وا می دارد بدون آن که بیننده عینک یا شیء مخصوصی برای مشاهده آن استفاده کرده باشد، تکنیکی که در هرم هولو گرافیک به کار رفته است بسیار جدید و جالب است که رشد فناوری آن را به وجود آورده است.

هرم هولو گرافیک با استفاده از تکنیک نور آن هم نوری که به رنگ سفید است برای اجرای نمایش تصویر می پردازد، در واقع نور منعکس شده از هرم شامل مجموعه نور هایی است که در آن وجود دارد، مجموعه نورها هم نور مرکز اشیایی است که به صورت تصاویر مشابه ولی در چند شکل متفاوت هستند.

نورهای مرکز اشیاء با توجه به فناوری نور در هولو گرافیک به تکنیکی تبدیل می شود که می تواند بدون استفاده از لنز تصویر اشیاء را به صورت سه بعدی در هوا ایجاد نماید و بیننده آن از هر زاویه که بنگر شیء یا تصویر مورد نظر را به صورت معلق در هوا می پندارد.

هرم هولوگرافیک

هرم هولو گرافیک سه بعدی با زمینه نوری که از اشیا پراکنده می شود به ضبط آن می پردازد، علاوه بر ضبط آن به ضبط صدای آن نیز توجه دارد، در واقع زمینه صدای شیء با دستگاه های موسیقی یا طناب های صوتی با حالت رمز گونه به تولید ارتعاش صدا می پردازد.

انواع مختلفی از دستگاه هرم هولو گرافیک وجود دارد که در سایز های مختلف می شود، هر چه قدر سایز هرم هولوگرافیک بزرگ تر باشد تصویر به نمایش گذاشته شده نیز بیشتر است، از این رو می توان هر تصویر که برای تبلیغ نیاز است را در آن به نمایش گذاشت، در واقع الگوی تداخل میکروسکوپی به تولید فیلم یا تصویر در صحنه کمک می کند.

انعکاس و درخشش پرتو نور به صورت مستقیم و از سه بعد روی رسانه رفته و آن را ضبط می کند و نور پراکنده شده از رسانه را به صورت ترکیب انعطاف پذیر در مقابل پرتو لیزری قرار می دهد و با این روش یک مجموعه از عناصر را به شکل تغییر یافته به نمایش می گذارد.

هرم هوشمند

نمایشگر سه بعدی

در دنیای امروز تبلیغات و نمایش اهداف تبلیغاتی یک امر مهم و ضروری در تمام جنبه های زندگی بشری است و در ادامه همین نیاز دستگاه

در زمانی که توجه مخاطب به سمت شیء خاصی جلب می شود باید بتوان با بهترین تکنیک های روانشناسی و فناوری روز دنیا اهداف برنامه ریزی شده را در پیش گرفت، با رعایت این نکته پیشبرد اهداف و برنامه های اقتصادی نیز امکان پذیر خواهد بود، بر همین اساس مدیران اقتصادی سعی دارند از روش های جدید مانند نمایشگر سه بعدی برای تبلیغ برند تجاری و معرفی محصولات خود استفاده نمایند.

آمار نشان می دهد در دنیای تکنولوژی و فناوری اطلاعات باید هر روز همگام و همراه با تکنولوژی بود تا بتوان ادامه و پیشبرد ابعاد مختلف زندگی را تضمین کرد، در همین راستا تبلیغات تجاری نیز بیش از گذشته به تبلیغات جدید نیاز دارند تا بتوانند ماندگاری برند و محصول خود را در میان سایر رقبا به ذهن مخاطبین القا نمایند.

ها و نمایشگر های متعددی برای آن ایجاد شده است یکی از این دستگاه ها، نمایشگر سه بعدی است.

نمایشگر سه بعدی برای نمایش از سه بعد استفاده می شود، از آنجا که در دنیای فناوری همچون گذشته مردم فرصت زیادی ندارند تا به مشاهده اشیای پیرامون خود بپردازند، تنها تکنیک های جدید تبلیغاتی است که می تواند توجه مخاطب را به خود جلب نماید.

هرم هوشمند

منظور از هرم هوشمند هرمی است که در سه بعد می توان شی را به صورت تصویر سه بعدی مشاهده نمود و با تکنیک جذاب در ترکیب اشیای در فضای  3D ایجاد شده است، در واقع این دستگاه به عنوان یکی از بهترین المان هایی است که برای معرفی برند تجاری و ارائه آن به مخاطب استفاده می شود.

هرم هوشمند می تواند کاربرد های زیادی داشته باشد و در بازاریابی های تجاری برای معرفی لوگوی تجاری شرکت های بازرگانی بیشترین اثر و معرفی را داشته باشد، در واقع کاربرد هرم هوشمند در معرفی یک مورد تبلیغاتی به همراه ارائه توضیحاتی از آن خواهد بود.

تکنیکی که در هرم هوشمند استفاده می شود حضور میدان مغناطیسی داخل فضای هرم برای نمایش 3D تصویر است، در نظر داشته باشید شدت این میدان مغناطیسی آنقدر زیاد است که منجر به شکل دهی سه بعدی تصویر می شود، هرم هوشمند را می توان در نمایشگاه ها، موزه ها و سایر مکان هایی که در معرض دید عموم است قرار داد.

نمایشگر سه بعدی

روند پروژه‌های مهان