دیوار مه

دیوار مه چیست و چگونه ساخته می‌شود؟

در دنیای فناوری اطلاعات ابداع تکنولوژی های فناورانه به عنوان یک نیاز ضروری به شمار می رود. در حوزه بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ، فروش محصول یک ضرورت به شمار می رود. متفکران اقتصادی با همکاری گروه های فناور به یک بازوی قدرتمند در اقتصاد تبدیل شده اند که اختراع دستگاه های مورد نیاز در علم بازاریابی، یک راهکار خوب برای معرفی محصول و افزایش میزان فروش است.

در بازار اقتصادی حوزه ای موفق تر است که سیاست های راهبردی آن بتواند استراتژی های کاربردی خاصی را دنبال نماید. دنبال کردن استراتژی های خاص منجر به رشد و پیشرفت کسب و کار می شود. هر کسب و کاری در دنیای امروز بر پایه تبلیغات استوار است. تعدد انواع مختلف کسب و کار باعث شده تا دیگر مانند گذشته آینده حتمی و ماندگاری برای یک حرفه یا کسب و کار ضمانت نشود. بر همین اساس مدیران و صاحبان کسب و کار ها از جمله کسب و کار های آنلاین بر آنند تا بتوانند با هر روشی که امکان پذیر است بتوانند آینده حرفه خود را تضمین نمایند.

دیوار مه

از این رو تمایل افراد برای استفاده از تکنولوژی های تبلیغاتی به شدت افزایش یافته است. دیگر همانند گذشته، تنها تبلیغ در صدا و سیما یا سایت های اینترنتی نمی تواند پشتوانه محکمی برای حفظ قدرت اقتصادی آن کسب و کار باشد بلکه ابزار ها و دستگاه های جدید تبلیغاتی توانسته اند برای رشد و شکوفایی انواع کسب و کار ها گام بلندی بردارند.

واژه «دیوار مه» یکی از واژه های جدید و کاربردی در حوزه کسب و کار های اینترنتی است. این واژه با نام «فاگ اسکرین(Fog Screen)» در کل جهان شناخته شده است. افراد زیادی تمایل دارند که با کاربرد اصلی این واژه آشنا باشند تا بتوانند درک درستی از نحوه کار آن را به دست آورند.

در حقیقت تا شناخت کامل از تکنولوژی برای افراد ایجاد نشود نمی توان به گسترش استفاده آن امید وار بود. از این رو قصد داریم شیوه و کاربرد اصلی این دستگاه جدید در حوزه بازاریابی را بیان نماییم. پرداختن به ویژگی های دیوار مه باعث می شود تا ضرورت آن در کسب و کار به خوبی ملموس گردد. زمانی که این دیوار بتواند جای خود را در کسب و کار های اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ باز نماید، می توان آینده این دستگاه را برای حوزه های شغلی دیگر نیز پیش بینی نمود.

دیوار مه

ساختار دیوار مه

در خصوص ساختار دیوار مه باید بیان کرد که این دیوار جالب دیواری مه آلود است که قرار است در آن تبلیغاتی از تصاویر متنوع محصولات و برند ها به نمایش گذاشته شود. این تکنولوژی با داشتن پروژکتور این امکان را ایجاد کرده تا مشابه یک صفحه نمایشی، نمایان شود.

در این دیوار به نظر می رسد که تصویر محصول روی تکه ابری شناور در هوای سرد قرار دارد که توجه مخاطب را به خود جلب می کند. چنانچه تعداد پروژکتورهای دیوار مه بیش از یک عدد باشد می توان تصویر ایجاد شده در دیوار مه را به یک تصویر سه بعدی تبدیل کرد. با ایجاد این قابلیت می توان صفحه نمایشی را نیز به یک صفحه سه بعدی از نوع 3D تبدیل نمود. در واقع می توان گفت تبدیل شدن یک صفحه نمایش به یک صفحه  3Dبرای نمایش جذاب تر یک محصول یا برند بسیار شگفت انگیز است.

دیوار مه

کاربرد دیوار مه

یکی از ویژگی های دیوار مه که منجر به افزایش کارایی آن می شود مربوط به تبلیغات کسب و کار است. دیوار مورد نظر به عنوان یک فرصت بسیار عالی در کسب در آمد، به شمار می رود و سعی دارد این در آمد را به نقطه بی انتها برساند. نقطه بی انتها همان نقطه یا هدفی است که مدیران کسب و کارها آرزوی رسیدن به آنجا را دارند و برای تحقق این امر حاضر به پرداخت هزینه آن نیز هستند.

هدیه بسیار جالبی که دیوار مه می تواند برای مدیران کسب و کارها به ارمغان بیاورد، گسترش نام و آوازه یک برند یا نام تجاری مربوط به یک محصول است. منظور از این عبارت آن است که مدیران کسب و کارها می توانند نام تجاری و لوگوی تبلیغاتی خود را با شیوه جالب و جدیدی برای عموم افراد معرفی نمایند. لازم به ذکر است که علاوه بر نام تجاری می توان انواع خدمات و محصولات برند تجاری را در این دیوار به نمایش گذاشت.

دیوار مه

روش کار دیوار مه

دیوار مه با قابلیت های جذاب و شگفت آور خود پدیده جالبی را به تصویر می کشد. شاید بتوان گفت یکی از دلایل ایجاد این تکنولوژی، بعد از مشاهده پدیده بسیار نادر در خلیج مینه سوتا اتفاق افتاده است. عکاس این پدیده تصویر آن را برای گسترش تبلیغ آن در فضای مجازی انتشار داد و همین نقطه عطفی برای ایجاد دیوار مه در دیجیتال مارکتینگ شد.

روش کار با دیوار مه به این صورت است که مشتری یا مخاطب مقابل آن می تواند تصاویر معلق در فضای ابری و سرد این دیوار را شناور کرده و برای دریافت اطلاعات پیرامون محصول انتخابی دست خود را از هوای بخار سرد دیوار مه عبور دهد. شیوه بیان شده یک روش کاملاً اختیاری و جالب به شمار می رود و هر مخاطبی می تواند بر حسب نیاز خود برند، محصول و خدمات یک شرکت تجاری را انتخاب کرده و بعد از مشاهده اطلاعات آن به خرید های آنلاین خود بپردازد.

دیوار مه در آینده نزدیک یک نیاز مهم دیگر در حوزه کسب و کار های اینترنتی و آنلاین به شمار می رود که مکان نصب آن می تواند در هر مکانی باشد. در حال حاضر نمایشگاه ها، طبقات تجاری – اداری و انتهای پله های برقی مکان های مناسبی برای نصب دیوار مه هستند.

روش سرگرم کننده و جالب دیوار مه باعث می شود تا مخاطب این تصور را داشته باشد که شرکت یا برند مورد نظر برای مشتری خود ارزش و احترام قائل بوده و بعد از مشاهده دقیق اطلاعات به صورت تبلیغاتی و جذاب، برای استفاده از خدمات و محصولات شرکت تجاری برند مورد نظر اقدام نماید.

مزایای دیوار مه

تکنولوژی جدید دیوار مه منجر به رشد و پیشرفت کسب و کارها و شرکت های تجاری می شود و در همین راستا مزایایی را برای شرکت های تجاری ایجاد می کند که عبارت هستند از:

  • افزایش میزان سرمایه و آگاهی مشتریان و مخاطبان از محصولات و خدمات یک برند تجاری.
  • به خاطر جذابیت های ظاهری و شیوه استفاده از دیوار مه، امکان به خاطر سپردن برند تجاری بسیار زیاد است.
  • ایجاد یک سرگرمی خارق العاده بر اساس تبلیغات منحصر به فرد دیوار مه همراه با یک بازی مهیج در فضای 3D.

روند پروژه‌های مهان