هولو گرافیک باکس

این بار نیز در حوزه بازاریابی، دستگاهی رویا نما به نام «هولو گرافیک باکس» تولید شده است. به ابن دستگاه HOLO BOX نیز گفته می شود که یک دستگاه کاربردی در بازاریابی است که در آن تصاویر محصولات برندینگ، در یک باکس به نمایش گذاشته می شود.

در باکس این دستگاه تصویر می تواند بر اساس قابلیت اصلی این باکس به صورت یک وجهی، دو وجهی، سه وجهی و چهار وجهی تولید شود. در حقیقت دستگاه رویا نمای هولو گرافیک باکس منجر به ادغام و ترکیب محصول فیزیکی در داخل دستگاه به همراه تصاویر هولو گرافی می شود.

ویژگی هولو گرافیک باکس

ساختار اصلی این هولو گراف بر پایه شکست نور در منشور نوری استوار است. ویژگی 3D باعث می شود تا هر صفحه نمایش با کیفیت، به یک صفحه نمایش برای نمایش تصاویر سه بعدی تبدیل گردد. در راستای ویژگی بیان شده دیگر به استفاده از عینک های سه بعدی برای نمایش تصاویر سه بعدی نیازی نخواهد بود.

در واقع تصویر سه بعدی ایجاد شده داخل باکس این دستگاه به تصویری بسیار خیره کننده ای تبدیل شده است که توجه هر مخاطبی را به خود جلب می کند. جذب مخاطب از نزدیک با شیوه سه بعدی تصویر گام مهمی برای معرفی تصویر است. تصویر در این دستگاه همان محصول، کالا یا خدماتی است که یک برند تجاری، آن را به نمایش می گذارد.

اندازه هولو گرافیک باکس

سیستم این دستگاه یک سیستم بسیار جالب در نمایش محصول است و در کارخانه تولیدی می تواند به شکل  های متعدد تولید شود. نوع یک وجهی، دو وجهی، سه وجهی و حتی چهار وجهی در هولو گرافیک باکس باعث افزایش ضلع دید محصول نمایش داده شده می شود.

تعداد وجوه نمایشی این هولوگراف در یک بخش نیاز به بررسی دارد و از بخش دیگر می توان اندازه آن را بین 20 اینچ تا 150 اینچ معرفی کرد. تنوع سایز و فاصله ای که میان این سایز ها است بیان می کند که هولو گرافیک باکس می تواند تصویر هر محصول، کالا یا خدماتی را به اندازه رویایی به نمایش بگذارد.

کاربردی که دستگاه هولو گرافیک باکس در حوزه بازاریابی داشته است بیش از آن است که بتوان آن را تصور نمود. در واقع کاربرداین دستگاه در مکان های آموزشی، تبلیغاتی، مهندسی و ساختمانی به وفور دیده می شود. به عنوان نمونه می توان بیان کرد در حال حاضر برای تبلیغ یک پروژه در شرکت ساختمانی به تهیه ماکت پروژه نیاز است و بعد از تهیه ماکت باید هزینه های حمل و نقل و نصب ماکت را پرداخت نمود. پس از نصب ماکت هم احتمال خرابی ماکت نیز وجود دارد.

حال اگر شرکت ساختمانی بخواهد پروژه بعدی را به نمایش بگذارد باید پروسه هزینه بر بیان شده را دوباره متحمل شود. این در حالی است که شرکت های ساختمانی با بهره گیری از دستگاه هولو گرافیک باکس می توانند پروژه های خود را با جلوه های بصری همراه با تلفیق های سازه ای مختلف در یک نور سه بعدی، زیبایی خاص و شگفت انگیزی به پروژه نمایش داده در دستگاه القا نمایند. انجام این شیوه دیگر هزینه ای در بر ندارد و هزینه تنها به هزینه خرید دستگاه مذکور اختصاص می یابد.

ساختار هولو گرافیک باکس

بر اساس ویژگی برنامه ریزی شده در هولو گرافیک باکس، ساختار آن به شکلی است که هر تصویری را در باکس خود به زیبایی چند وجهی بودن می تواند نمایش دهد. تصویر داخل باکس می تواند لوگوی تجاری، انیمیشن یا طراحی اصلی خود محصول باشد. تصویر به نمایش گذاشته شده برای درک بهتر بیننده محصول بوده و به گونه ای جذابیت محصول برای مخاطب به شیوه سرگرم کننده ای تبلیغ می شود. ساختار بیان شده منجر به معرفی و تبلیغ محصول است و بر اساس آن افزایش میزان فروش و پیشرفت کسب و کار به خوبی فراهم می شود.

ساختار جالب و جدید هولو گرافیک باکس باعث شده است تا شرکت های تجاری بزرگ همچون آدیداس، کوکا کولا، اپل، نایک و غیره از آن برای معرفی و تبلیغ محصولات برندینگ خود استفاده نمایند. با مشاهده تصویر داخل باکس این امکان ایجاد می شود تا مخاطب آن بتواند از نزدیک و از تمام زوایا محصول مورد علاقه خود را ارزیابی نماید.

زمانی که چنین امکانات جالبی برای معرفی محصول ارائه می شود مخاطب و بیننده محصول به اهمیت خود پی برده و این اطمینان را می یابد که برند تجاری برای فروش محصول خود فرصت کافی را به مشتری داده و در صورت پسند نمودن محصول، خرید انجام می شود. این شیوه ایجاد حس اعتماد را برای مشتری به دنبال دارد.

ویژگی‌های دستگاه

با توجه به آن که این دستگاه برای نمایش سه بعدی تصویر در وجوه مختلف یگانه تا چهار گانه استفاده می شود می تواند به نمایش تصویر یا انیمشن آن در مرکز هرم نوری بپردازد. وضوح بسیار بالای دستگاه هولو گرافیک باعث می شود تا نظر بیننده به آن جلب شود.

در حقیقت نمایش سه بعدی تصویر محصول واقعیت آن را در دنیای سه بعدی نمایان می سازد. مشتریان و مخاطبین، می توانند بر اساس سلیقه فردی و نیاز خود، محصول به تصویر گذاشته شده را بررسی و انتخاب نمایند. لازم به ذکر است که دستگاه هولو گرافیک باکس به آسانی نصب و راه اندازی می شود و حتی جابجایی آن نیز با سهولت انجام خواهد گرفت.

فناوری جدید در هولو گرافیک

همان طور که بیان کردیم دستگاه هولو گرافیک باکس به صورت یک وجهی، دو وجهی، سه وجهی و چهار وجهی تولید می شود که چهار وجهی بودن آن با فناوری جدیدی عجین شده است. این فناوری جدید باعث می شود تا سه منبع نور لیزری در سایه زاویه سازی شده این پرتو ها بتواند بهترین، واقعی ترین، خلاق ترین و با کیفیت ترین تصویر سه بعدی را ایجاد نماید.

تصویر نمایشگر های این دستگاه چهار وجهی به گونه ای برنامه ریزی شده است که جذابیت و شگفتی دستگاه را در میان انواع دیگر هولو گرافیک باکس ها بیش از پیش نمایان ساخته است. خوب است بدانید که دستگاه هولو گرافیک باکس با ویژگی جدید در کشور ایران نیز تولید می شود و برای خرید می توانید اقدام نمایید.

روند پروژه‌های مهان